Czwartek, 4 października 2012
Propozycja i komentarz
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru337
W dyskusji nad stawką VAT dla książek w formacie elektronicznym dystrybuowanych elektronicznie brakuje jednoznacznego określenia, czym w istocie jest e-book. Zatem brakuje definicji podstawy rynku książki przyszłości. Biuro Federation of European Publishers (FEP) opracowało więc projekt definicji książki elektronicznej i rozpoczęło ogólnoeuropejskie konsultacje, zaproponowanej przez siebie formuły. PIK zwróciła się do swoich członków z apelem o zaopiniowanie projektu definicji. Chodzi m.in. o to, czy w treści definicji uwzględniono wszystkie aspekty określające książkę elektroniczną, zwłaszcza w kontekście walki o obniżkę stawki VAT dla e-booków. Poniżej prezentujemy jej polskie tłumaczenie upublicznione przez Biuro PIK: „Elektroniczna książka to intelektualne dzieło, stworzone przez jednego lub więcej autorów, składające się głównie z treści tekstowych, zdjęciowych lub graficznych lub innej formy umożliwiającej czytanie lub słuchanie tych samych treści, które jest dostępne w formacie elektronicznym. Elektroniczna książka może zawierać lub być zintegrowana z pomocniczymi elementami audio- wideo stworzonymi w różnych formatach i może być interaktywna lub wzbogacona, o ile jej treść w głównej mierze pozostaje w ramach ogólnej kwalifikacji treści książkowej. Uzupełniające elementy (części audiowizualne, specjalne funkcjonalności) stanowiące dodatkową usługę – albo tworzą ograniczoną rozmiarem część produktu (Proporcja? Procent? Czas?) lub są jakościowo drugorzędnym elementem w porównaniu …
Wyświetlono 25% materiału - 190 słów. Całość materiału zawiera 761 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się