Wtorek, 9 lutego 2010
Czy jest szansa na kompromis?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru267
„W czwartek, 28 stycznia w Warszawie, w siedzibie spółki Murator Expo, odbyło się zapowiadane posiedzenie założycielskie spółki „Targi Książki” sp. z o.o. Spotkanie zakończyło się podpisaniem porozumienia wspólników, inaugurującego proces powołania i rejestracji nowego podmiotu” – podała spółka Murator Expo w swoim komunikacie, nadesłanym do redakcji Biblioteki Analiz 3 lutego. Przypomnijmy, że według pierwotnej propozycji udział w spółce firm z branży i Muratora Expo ma wynosić 60 do 40 proc. Murator pełnić będzie rolę organizatora wykonawczego Warszawskich Targów Książki, które zaplanowano na 13-16 maja. Impreza ma odbyć się rzecz jasna w Pałacu Kultury i Nauki, tydzień przed planowaną w terminie 20-23 maja 55. edycją Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. W grupie założycieli spółki „Targi Książki” znalazły się następujące firmy: Bellona (spółka pracownicza – red.), Firma Księgarska Jacek Olesiejuk, Jeden Świat, Oficyna Edytorska Ezop, Oficyna Wydawnicza Rytm, Universitas, Wydawnictwo Bosz, Media Rodzina, Wydawnictwo „Poligraf”, Wydawnictwo Salezjańskie, Wydawnictwo Sonia Draga oraz oczywiście Murator Expo. Z oficjalnych deklaracji tego ostatniego wynika również, że już w najbliższych dniach, do grona wyżej wymienionych firm dołączyć może także oficyna Zysk i S-ka. Wśród pierwszych udziałowców spółki zabrakło jednak największych rynkowych graczy, także tych, których przedstawiciele byli obecni na pierwszym spotkaniu, jakie odbyło się w tej sprawie 15 stycznia. Po nim branża żyła doniesieniami, kto jeszcze zadeklarował poparcie dla idei powstania spółki targowej, czy chęć udziału w premierowej edycji WTK. Oprócz już wymienionych, w grupie tej znalazły się również: ABE Marketing, Drukarnia Naukowo-Techniczna Oddział PAP, Fundacja Zeszyty Literackie, International Publishing Service, L&L, Langenscheidt Polska, Muza, Niezależne Wydawnictwa.pl Zbigniew Oszczyk, Noir sur Blanc, Państwowy Instytut Wydawniczy, …
Wyświetlono 25% materiału - 258 słów. Całość materiału zawiera 1034 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się