Piątek, 28 września 2012
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru72
Minęło pierwsze półrocze 2012 roku, a więc nadszedł czas na kolejne podsumowanie naszego rynku aukcyjnego. Zebrane wyniki pozwalają jednoznacznie stwierdzić, że księgarski rynek aukcyjny nadal stabilnie się rozwija. Oferty aukcyjne, przygotowane przez sześć antykwariatów, obejmowały łącznie 7847 obiektów. W porównywalnym okresie 2011 roku suma obiektów wystawionych na aukcjach była większa i wynosiła 8591 obiektów. Pomimo ilościowego zmniejszenia oferty, wyniki sprzedaży antykwariatów wzrosły łącznie o około 6,5 proc. Dokładne dane ilustruje poniższa tabela (w jej przygotowaniu, podobnie jak w podsumowaniu całego roku 2011, uwzględniliśmy ceny wylicytowane powiększone o opłatę aukcyjną). Jak już się przyzwyczailiśmy, najlepsze obroty odnotował warszawski Lamus. Pewnym zaskoczeniem jednak jest spadek udziału tej firmy w całym rynku. Przypomnijmy, że w pierwszym półroczu 2011 roku Lamus notował 55,55-proc. udział w rynku, a obecnie jest to tylko 45,98 proc. Skąd taka duża zmiana? Wszystko wskazuje, że jest to związane z dodatkową, jubileuszową aukcją antykwariatu Rara Avis. Antykwariat zazwyczaj organizuje dwie aukcje na początku i jedną na koniec roku, tym razem odbyły się trzy aukcje w pierwszej połowie roku. Setna aukcja Rara …
Wyświetlono 25% materiału - 171 słów. Całość materiału zawiera 684 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki