Poniedziałek, 23 czerwca 2014
Po konferencji naukowej w Łobzie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru384
W połowie maja odbyła się dwudniowa konferencja zatytułowana „Książka dobrem kultury i źródłem wiedzy” zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Księgarzy z siedzibą w Łobzie oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Konwencja uzyskała prestiżowy honorowy patronat prezydenta Bronisława Komorowskiego i wpisała się w obchody księgarskiego jubileuszu „650 lat w służbie książki”. W konferencji wzięli udział naukowcy z Uniwersytetów w Szczecinie, Gdańsku i Poznaniu oraz z innych uczelni, a także goście z Chorwacji, Hiszpanii i Ukrainy oraz przedstawiciele PIK i innych organizacji branżowych, jak też księgarze skupieni w OSK i wydawcy. – Takiej liczby naukowców w Łobzie jeszcze nie było. Opinia o Łobzie i gminie Łobez pójdzie w świat. Konferencja jest dużym kosztem i dużym wysiłkiem. Miałem propozycję, aby tę konferencję zorganizować w Warszawie, ale postanowiłem, że odbędzie się w Łobzie – tu mieszkam, tu żyję, to miasto jest mi bliskie. Ale ani samorząd gminy, ani samorząd powiatowy nie uznały za słuszne docenienie tego faktu i nie pomogły w dofinansowaniu konferencji. Znalazłem wielu sponsorów spoza terenu województwa, którzy rozumieją potrzebę mówienia o tym, że książka jest dobrem kultury i źródłem wiedzy – stwierdził Jerzy Mechliński. Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji Jerzy Mechliński w imieniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy skierował list otwarty do ministra Bogdana Zdrojewskiego, w którym pytał: „dlaczego minister nie dostrzega katastrofalnej sytuacji w równym dostępie do książki na terenie kraju? Dlaczego tylko biblioteki są uznawane za placówki kultury, a księgarnie nie zasługują na taki status? Dlaczego Polska będąca jednym z większych państw-członków Unii Europejskiej do tej pory nie chce uznać książki za dobro kultury wzorem państw starej 15 unijnej? Dlaczego minister kultury i dziedzictwa narodowego, będąc …
Wyświetlono 25% materiału - 262 słów. Całość materiału zawiera 1048 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się