Poniedziałek, 27 czerwca 2011
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru67
Za nami pierwsze półrocze i osiem aukcji. Mogę więc zaprezentować cząstkowe dane dotyczące księgarskiego rynku antykwarycznego. Na wstępie już zdradzę, że opracowane wyniki dają powody do optymizmu. Oferta aukcyjna od początku tego roku obejmowała 8.591 pozycji. Suma cen wywoławczych wynosiła 4 338 942 zł. Jest to kwota o ponad 300 tys. zł niższa od ubiegłorocznej sumy cen wywoławczych pierwszego półrocza, co mogło powodować zaniepokojenie obserwatorów rynku. Jak się okazało, obawy te nie znalazły potwierdzenia w wynikach aukcyjnych. Dane szczegółowe prezentuje poniższa tabela. Tradycyjnie już, nie jest zaskoczeniem pozycja Antykwariatów Lamus. Bazując na jeszcze nie potwierdzonych przez firmę danych, skuteczność sprzedaży oferty wyniosła 78,05 proc., a więc kolejny raz znacznie przekroczyła średnią dla całego rynku. Swoje wyniki poprawiły również mniejsze firmy: Antykwariat Troszkiewiczów – 54,25 proc. i Antykwariat TOM – 53,74 proc. (w pierwszym półroczu 2010 roku odpowiednio – 38,16 proc. i 39,37 proc.). Wśród ośmiu antykwariatów tylko Lamus i Logos zanotowały łączną sprzedaż przewyższającą sumę cen wywoławczych pozycji opisanych w katalogach. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na ciągły wzrost wartości katalogowej oferty antykwariatu Rara Avis, która zamykała się w zakresie 530-630 tys. zł (w porównywalnym okresie 2010 roku wartość wynosiła 400- 450 …
Wyświetlono 25% materiału - 191 słów. Całość materiału zawiera 765 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się