Wtorek, 11 kwietnia 2006
2,7 mln egzemplarzy i 5700 fotografii
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru4/2006
Co dwa miesiące, począwszy od 28 marca br., ukazywać się będą kolejne tomy z serii „Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II” wydawnictwa Biały Kruk (przy współpracy z L’Osservator Romano). Łączny nakład publikacji ma wynieść 2,7 mln egz. (100 tys. egz. każdego tomu). Całość to 6000 stron, 5700 fotografii i ponad 1600 najważniejszych fragmentów papieskich homilii i przemówień. Autorami zdjęć są, oczywiście, Adam Bujak i Arturo Mari, których wypowiedzi – specjalnie dla „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” – drukujemy obok. Zobaczymy Jana Pawła II na tle całego świata: od Alaski po Polskę, od Szwecji po Australię, od Rzymu po afrykański busz. Od konklawe aż po zdjęcia z pogrzebu. Albumy ukazywać się będą sukcesywnie przez cztery lata. Seria będzie sprzedawana głównie w subskrypcji. Jeden tom odpowiada jednemu rokowi pontyfikatu i ma objętość od 200 do 224 stron w albumowym formacie 235 x 320 mm. Drukowane w kolorze, na kredowym papierze (170 g), w twardej oprawie ze złoceniami. 28 marca ukazały się dwa tomy „Dziejów”: „Rok 1.” i „Rok 2.” Następne pozycje wydawane będą w odstępach dwumiesięcznych aż do „Roku 27.”. Stała cena jednego tomu wynosi 89 zł. Subskrybentom wydawnictwo gwarantuje preferencyjną cenę – 79 zł na wszystkie egzemplarze. W przypadku zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie koszty wysyłki ponosi Biały Kruk. Można szacować, że przychód z tej edycji (bez potrącenia marż dystrybutorów) wyniesie ponad 200 mln zł, to jest ok. 50 mln zł rocznie. To by stawiało Białego Kruka w czołówce największych polskich wydawnictw. „Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II” można zamawiać pocztą, telefonicznie, e-mailem lub osobiście – bezpośrednio w wydawnictwie Biały Kruk, księgarniach, hurtowniach i wybranych parafiach. Edytor informuje, że wcześniej ukazały się tomy: „Rok 25.”, „Rok 26.”, „Rok 27.” – jeżeli ktoś je posiada, może zamówić subskrypcję „Dziejów” bez tych pozycji (należy to wyraźnie zaznaczyć w zamówieniu). Dla „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” powiedzieli… Arturo Mari: – Pontyfikat Jana Pawła II charakteryzował niezwykły rozmach, siła i charyzmat. Przemierzając kontynenty Ojciec Święty przynosił ludziom różnych kultur i ras dobrą nowinę, światło Chrystusa, dawał przykład modlitwy, miłości Boga i bliźniego, składał też świadectwo własnego cierpienia. Od pierwszych dni pontyfikatu nawoływał: „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi!”. Jeśli zdamy sobie sprawę ze znaczenia i wagi tego przesłania, to zrozumiemy, iż dzięki misji Jana Pawła II ogromny krok do przodu uczynił nie tylko Kościół, ale i cały świat. Ojciec Święty sam był uosobieniem odwagi, nieustraszonego ducha. Dzięki niemu doszło w świecie do wydarzeń, o których 27 lat temu nie …
Wyświetlono 25% materiału - 399 słów. Całość materiału zawiera 1599 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się