Czwartek, 15 lutego 2007
Po co Suflidzie sieć ksiegarń?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru188
6 lutego WSiP poinformowały o sprzedaniu za 5,3 mln zł spółce Łopuszańska S.A. 4,05 mln akcji imiennych serii B swojej spółki zależnej, Dom Książki, czyli wszystkie przez siebie posiadane. Stanowią one 90 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA Domu Książki. 10 proc. akcji należy do Skarbu Państwa. „Wartość ewidencyjna tych aktywów w księgach rachunkowych WSiP wynosi 5,3 mln zł. Tyle samo wyniosła cena sprzedaży akcji” – podano w komunikacie. Wartość nominalna jednej akcji DK to 2 zł. Według aktualnego odpisu z KRS, zarząd Łopuszańskiej stanowi prezes w osobie Mirosława Starucha. W Radzie Nadzorczej zasiadają Andrzej Stępniewski, Kazimierz Kaczmarek i… Michał Suflida, dyrektor finansowy Domu Książki w latach 2001-2003. Ciekawy to zbieg okoliczności. Do 1 sierpnia 2006 roku Suflida był również prezesem Łopuszańskiej, a dziś jest głównym akcjonariuszem. Posiadając około 4 mln z 5,103,967 akcji (wszystkie równorzędne) dysponuje blisko 80 proc. kapitału. W aktach znajduje się potwierdzenie, że opłatę za akcje serii E (prywatna subskrypcja Suflidy) uiszczono. Pozostali akcjonariusze to osoby fizyczne. Łopuszańska S.A. to jedna z firm powstałych po rozpadzie Polmotu. Pierwszy związany z nią wpis w KRS dotyczy spółki o nazwie Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej „Zelmot” S.A. (wpis z 24 maja 2002 roku), która 16 czerwca …
Wyświetlono 25% materiału - 197 słów. Całość materiału zawiera 791 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki