Piątek, 1 marca 2019
Księgarze recenzują
Laurent Binet: Siódma funkcja języka tłum. Wiktor Dłuski, Wydawnictwo Literackie 2018, s. 458, ISBN 978-83-08-06504-4 Jako księgarka książkę Bineta kilkakrotnie przestawiałam z sekcji KRYMINAŁ do sekcji LITERATURA PIĘKNA i z powrotem, rutynowo skanując strony wzrokiem. Pierwsze oględziny zazwyczaj wystarczają, lecz nie tym razem. Do tego przez kilka dni wodził za mną w pracy bezczelny wzrok Barthesa. Ta książka rzuca mi wyzwanie! Ale zaraz... przecież Barthes z okładki wcale nie patrzy! W jego podobiźnie wymazano twarz, ukrywając ją za nazwiskiem autora. Sprawdzam w internecie. Na okładce poprzedniej książki Bineta, „HHhH”, unieszkodliwiono w ten sam sposób wzrok nazisty Heydricha. Taki zabieg artystyczny w książce mieniącej się kryminałem semiologicznym? W książce o Barthesie, tego od „Światła obrazu”, słynnego eseju o fotografii? W książce o śmierci autora „Śmierci autora”? To nie może być przypadek. Czytam recenzje tamtej poprzedniej książki: …
Wyświetlono 25% materiału - 135 słów. Całość materiału zawiera 542 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się