Wtorek, 26 listopada 2013
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru369
W zamierzchłych ponurych czasach upadającej komuny, kiedy już nawet octu brakowało, wszystkie dobre wiadomości były dla władzy na wagę złota, mogły się wszak okazać początkiem odrodzenia. „W gaciach drgnęło!” – doniosła radośnie „Trybuna Ludu”, przełamując tym samym burą atmosferę stanu wojennego. Produkcja gaci wzrosła, szef fabryki dostał medal i dodatkowy przydział bawełny z Wietnamu. Na odcinku gaci narodowi ulżyło. Chociaż… nie za bardzo, bo okazało się, że deficyt gumki do majtek – jak donosiła ta sama „Trybuna Ludu” – jest „przejściowo trwały”, a o szelkach nie ma co marzyć. Minęły lata, a nawet całe dekady… Dzisiaj gaci po sufit, nie mówiąc o gumce i innych dobrach wszelakich. Naród pławi się w dobrobycie, PKB mu rośnie, wszyscy się cieszą. I tylko my, czyli książkowa branża, narzekamy, że spada i że jej nawet w gaciach nie drga. Za mało czytelników, za dużo książek i ich producentów, obroty coraz mniejsze, wyzwania coraz większe, VAT rośnie, koszty rosną, piractwo rośnie do kwadratu, księgarnie znikają i tak bez końca, bez nadziei, z nożem w plecach, bólem w oczach. Aż tu nagle i niespodziewanie… Podchodzi do mnie na krakowskich targach książki pewien zazwyczaj smutny wydawca i powiada: – A jednak coś drgnęło! Jest lepiej niż w 2012! Odrzekłem: – To niech pan biegnie szybko do Łukasza Gołębiewskiego i koniecznie mu to powie, zanim panu przejdzie. Rozmawiam z następnym i jeszcze następnym, a oni …
Wyświetlono 25% materiału - 227 słów. Całość materiału zawiera 910 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się