Czwartek, 2 czerwca 2022
WNIOSKI DO 30 CZERWCA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 570 (10/2022)
Wreszcie małe, rodzinne, autorskie, kameralne, niezależne księgarnie doczekały się wsparcia ze strony państwa i to na tak ważne wydatki jak czynsz czy zakup wyposażenia. Nowy program „Certyfikat dla małych księgarni” realizowany jest przez Instytut Książki i ma na celu, jak oficjalnie wskazano, „wsparcie małych księgarni oraz wzmocnienie ich roli jako placówek aktywnie promujących czytelnictwo i promotorów kultury dla lokalnych społeczności; zahamowanie spadku liczby małych księgarni; zwiększenie ich roli w realizacji działań promujących czytelnictwo; zapewnienie małym księgarniom możliwości lepszej promocji oraz wsparcia ich bieżącej działalności; zapewnienie większej biblioróżnorodności oferty małych księgarni”, a do tego „promocja twórczości polskich autorów” oraz „pomoc wydawcom i autorom specjalizującym się w tematyce regionalnej”. Pilotażowa edycja odbyła się na jesieni ub. roku. Łącznie do programu zgłosiły się wówczas 173 księgarnie. 32 wnioski odrzucono, ponieważ dopatrzono się błędów formalnych. Łączenie w ramach programu do 106 księgarni trafiło niemal 3 mln zł. W większości były to dotacje w wysokości do 30 tys. zł. Teraz 4 mln zł, ale na dwa lata Właśnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do drugiej edycji programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni”. Tym razem wsparcie finansowe zadania …
Wyświetlono 25% materiału - 182 słów. Całość materiału zawiera 730 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się