Poniedziałek, 27 marca 2006
Po NWZA we WSiP
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru164
Budzące wiele emocji Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych trwało w sumie tydzień i nie obyło się bez emocjonujących zwrotów akcji. Przypomnijmy, że agenda przewidywała podjęcie uchwał w takich sprawach jak: określenie liczby członków Rady Nadzorczej, wybór nowych jej członków (bez reprezentantów załogi, którzy wybierani są przez pracowników), wydzielenie działu logistyki (Kopytów) do nowo powołanej firmy, kupienie od spółki zależnej (Dom Książki) nieruchomości przy ul. Jasnej oraz dokonanie zmian w statucie. Te ważniejsze dotyczyć miały zwiększenia kompetencji Rady „poprzez nałożenie na Zarząd obowiązku uzyskania jej zgody na szereg czynności” (WSiP dla Onet.pl) oraz – przede wszystkim – skreślenia paragrafu 37, według którego „żaden akcjonariusz, w połączeniu z podmiotami od niego zależnymi lub w stosunku do niego dominującymi (…), jak również w połączeniu z innymi podmiotami, w porozumieniu z którymi nabywał akcje, nie może na Walnym Zgromadzeniu wykonywać prawa głosu z więcej niż 20 proc. ogólnej liczby akcji spółki” (Statut WSiP). Funduszom inwestycyjnym oraz Zbigniewowi Jakubasowi zależało także na zniesieniu uciążliwych w realizacji zapisów, według których do podjęcia przez Walne Zgromadzenie niektórych uchwał konieczna jest obecność kapitału ponad normy wynikające z …
Wyświetlono 25% materiału - 182 słów. Całość materiału zawiera 730 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się