Poniedziałek, 15 grudnia 2014
Drugi raz na wrocławskim dworcu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru396
Po raz drugi Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które poprzednio znane były jako Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, odbyły się na dworcu kolejowym – i znowu były lepsze niż poprzednie. Była to już ich 23. edycja. – Tegoroczne targi różnią od poprzednich przede wszystkim liczbą wystawców, bo jest ich o 30 proc. więcej niż w zeszłym roku. Mamy też większą powierzchnię w porównaniu z rokiem ubiegłym, bo od PKP wynajęliśmy dodatkowo cały dodatkowy ryzalit. Do tego więcej jest wydarzeń i autorów, których jest ponad stu. Jest więcej spotkań autorskich, podpisywania książek na stoiskach, a także konferencji – powiedziała Bibliotece Analiz Anna Morawiecka, główny organizator wrocławskiej imprezy. Rzeczywiście, wydawców było więcej, na liście nawet 124, gdy rok temu odnotowano 86 wystawców. I z pewnością liczba odwiedzających w tym roku była większa. Szczególnie cieszyły grupy najmłodszych czytelników, jak też rodzinne wizyty dwupokoleniowe. Znaczenie ich obecności docenił też Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, który pojawił się pierwszego dnia zaraz po otwarciu ekspozycji, ale nie po to, aby wygłosić oficjalne przemówienie, lecz aby przeczytać fragment książki dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 80, co wcześniej zadeklarował. I do tego było to już po wyborach samorządowych (które wygrał nie bez trudności, bo w drugiej turze), więc nie musiał już myśleć o kampanii wyborczej i zabiegać teraz o głosy wrocławian. Obecność prezydenta miasta była też znacząca z innego powodu, bo podkreślała fakt, że to właśnie miasto Wrocław jest organizatorem targów książki, co jest ewenementem w skali krajowej. Na zlecenie prezydenta organizacją zajmuje się Miejska Biblioteka Publiczna, której dyrektor Andrzej Ociepa jest jednym z motorów targowego przedsięwzięcia, a bezpośrednio biurem targowym zarządza dyrektor Anna Morawiecka, którą wspomaga niewielki zespół na czele z Beatą Gigiel, która utrzymuje kontakty z …
Wyświetlono 25% materiału - 277 słów. Całość materiału zawiera 1110 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się