Czwartek, 31 stycznia 2013
Księgarskie bestsellery 2012 roku
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru1/2013 dodatek
W 2012 roku w dwunastu comiesięcznych zestawieniach bestsellerów „Magazynu Literackiego KSIĄŻ- KI” znalazło się 187 tytułów. 93 z nich to książki polskich autorów, 94 to tłumaczenia. Najdłużej, bo przez siedem miesięcy utrzymywała się na liście książka Danuty Wałęsowej „Marzenia i tajemnice” (Wydawnictwo Literackie), której sprzedaż w 2012 roku przekroczyła 119 tys. egz. Warto przypomnieć, że tytuł ten uplasował się również na czołowym miejscu wśród publikacji debiutujących na księgarskich półkach w 2011 roku, a jego łączna sprzedaż to już 384 tys. egz. Przez sześć miesięcy odnotowaliśmy w trzydziestce najlepiej sprzedających się książek (w księgarniach) powieści Małgorzaty Kalicińskiej „Lilka” (Zysk i S-ka), ze sprzedażą w wysokości 130 tys. egz. i Nicholasa Sparksa „Dla ciebie wszystko” (Albatros/ A. Kuryłowicz) oraz „Kobiety dyktatorów” Diane Durret (Znak), która może pochwalić się wynikiem ponad 72,5 tys. sprzedanych egzemplarzy. Pięć miesięcy gościliśmy na liście „Taniec ze smokami. Część drugą” George’a R.R. Martina (Zysk i S-ka) – 71 tys. egz., „Więźnia nieba” Carlosa Ruiza Zafona i „Dzienniki kołymskie” Jacka Hugo-Badera (Czarne) – 36,6 tys. egz. Czterokrotnie zaznaczyły swoją obecność w rankingu: „Tak sobie myślę” Jerzego Stuhra (Wydawnictwo Literackie), ze sprzedażą w wysokości ponad 90 tys. egz., „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” Marii Czubaszek i Artura Andrusa (Prószyński Media) – łącznie sprzedano 200 tys. egz. z czego ok. 70 tys. w 2012 roku, „Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej” Anny Bikont i Joanny Szczęsnej (Znak) – 45,5 tys. egz., „Drzwi do piekła” Marii Nurowskiej, „Alibi na szczęście” Anny Ficner- -Ogonowskiej (Znak) – 49 tys. egz., „Szewc z Lichtenrade” Andrzeja Pilipiuka (Fabryka Słów), „Lepiej palić fajkę niż czarownice” ks. Adama Bonieckiego (Znak) – 34 tys. egz., „Kwiaty na poddaszu” Virginii C. Andrews (Świat Książki) – 49 tys. egz., „Fabryka aniołków” Camilli Lackberg (Czarna Owca) – 69 tys. egz. i „Facet na telefon” A.J. Gabryela (Wielka Litera). Na listach znalazło się w 2012 roku (podobnie jak przed rokiem) aż sześć książek George’a R.R. Martina wydanych nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka („Gra o tron”, „Nawałnica mieczy. Tom I – Stal i śnieg”, „Nawałnica mieczy. Tom II – Krew i złoto”, „Pieśń lodu i ognia. Starcie królów”, „Taniec ze smokami. Część 1” – 77 tys. egz., „Taniec ze smokami. Część 2”). Z trzema tytułami zaistniały w …
Wyświetlono 25% materiału - 362 słów. Całość materiału zawiera 1450 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się