Poniedziałek, 22 marca 2010
Po podróży studyjnej do Niemiec
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru270
To były intensywne trzy dni. Grupa polskich wydawców w terminie 10-12 marca odwiedziła niemieckich kolegów po fachu – swoich potencjalnych partnerów. Jak informuje Związek Wydawców i Księgarzy Niemieckich (Börsenverein des Deutschen Buchhandels) w swojej publikacji „Buch und Buchhandel in Zahlen 2009” Polska w 2008 roku, podobnie jak w roku 2005 i 2007, zajęła pierwsze miejsce wśród dziesięciu krajów kupujących najwięcej licencji od niemieckich wydawnictw książkowych. Rodzime oficyny kupiły w 2008 roku 765 licencji, spośród 7605 wszystkich sprzedanych. Na drugim miejscu w 2008 roku plasują się Chiny (599 licencji), dalej Czechy (558) i Rosja (452). Podróż studyjną zorganizował Instytut Polski w Düsseldorfie we współpracy z Polską Izbą Książki. Cykl spotkań odbywał się w Monachium, które pełni funkcję wielkiego ośrodka gospodarczego i finansowego, a zarazem jednego z ważniejszych ośrodków kultury europejskiej. Także w tym mieście działają najważniejsze niemieckie wydawnictwa. Pierwszym punktem programu była wizyta w siedzibie Instytutu Goethego. Dyskutowano o programie „Przekłady niemieckich książek na języki obce”, ze wsparcia finansowego dla tłumaczeń korzystają od lat również polscy wydawcy. Następne spotkanie odbyło się w jednej z bardziej prestiżowych firm wydawniczych, a mianowicie w mogącym pochwalić się ponad stuletnią tradycją wydawnictwie Piper. Tego samego dnia polscy wydawcy odwiedzili kolejnego zacnego potentata tamtejszego rynku – wydawnictwo Beck. Dzień zakończył się prezentacją oficyny Audio Media. Niemcy, jak wiadomo, mają bogate tradycje w wydawaniu książek audio i robią to z dużym sukcesem. W 2009 roku obrót sięgnął 200 mln euro, wzrost sprzedaży w porównaniu z 2008 rokiem wyniósł 5,8 proc. Podróż studyjną zorganizował Instytut Polski w Düsseldorfie we współpracy z Polską Izbą Książki. Cykl spotkań odbywał się w Monachium, które pełni funkcję wielkiego ośrodka gospodarczego i finansowego, …
Wyświetlono 25% materiału - 270 słów. Całość materiału zawiera 1081 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się