środa, 4 lutego 2015
Rozmowa z prof. Małgorzatą Omilanowską, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru400
Pani minister, kiedy możliwe są jakiekolwiek rozstrzygnięcia w sprawie obniżenia stawki podatku VAT na publikacje elektroniczne? To jest dobre pytanie. Dużo zależy od decyzji Trybunału Konstytucyjnego, stąd pozostaje pytanie, jak długo będzie trwała procedura rozpatrywania tej kwestii prze ten organ. Natomiast gdyby działanie tą drogą nie przyniosło pozytywnego rozwiązania, to wówczas czeka nas walka w Unii Europejskiej. Wiem, że dysponujemy tu olbrzymim sprzymierzeńcem, jakim jest mój poprzednik na stanowisku ministra kultury, Bogdan Zdrojewski, który obecnie w Parlamencie Europejskim mocno lobbuje za tym projektem. Obecnie w zasadzie wszystkie kraje Unii Europejskiej są nastawione pozytywnie do wprowadzenia zmiany, która pozwoliłaby ujednolicić stawki podatku VAT niezależnie od formy książki, a przynajmniej takie wspólne stanowisko prezentują ministrowie kultury z wszystkich państw …
Wyświetlono 25% materiału - 117 słów. Całość materiału zawiera 470 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się