Poniedziałek, 21 stycznia 2013
Wciąż niezbadane terytorium
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru346
Na rynku amerykańskim trwają mozolne prace nad rozwojem rynku e- książek dla dzieci i młodzieży. Wszyscy zdają sobie sprawę, że przejście tego segmentu od książek papierowych do wydań elektronicznych nie będzie szybkim i prostym procesem. Jednocześnie coraz wyraźniej widać spadek roli księgarń i bibliotek jako źródeł rekomendacji i zakupów książek dziecięcych i młodzieżowych, a także coraz większe znaczenie, jakie zyskuje sobie na tym polu internet. Według najnowszych badań firmy Bowker, księgarnie i biblioteki przegrywają również z rekomendacjami udzielanymi młodym czytelnikom przez członków rodziny i rówieśników. Ostatnie badania Bowkera przyniosły kilka zaskakujących wyników, jak choćby fakt, że 84 proc. książek młodzieżowych (kategoria „young adults”) kupują klienci w wieku 18 lat lub starsi. Ponadto 35 proc. z nich należała do grupy 18-29 lat. Drugą dominującą kategorią byli klienci w wieku od 30 do 44 lat. Warto przy tym podkreślić, że …
Wyświetlono 25% materiału - 138 słów. Całość materiału zawiera 552 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się