Piątek, 29 maja 2015
Odpowiedź rzecznika ORE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru408
W poprzednim numerze „Biblioteki Analiz” (nr 10/2015) zamieściliśmy tekst zatytułowany „Klapa to delikatne słowo. Bezpłatne podręczniki i e-podręczniki w czarnej dziurze”, który stanowił omówienie ogromnych problemów Ministerstwa Edukacji Narodowej związanych z przygotowaniem bezpłatnych podręczników oraz e-podręczników, które miały być gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Opracowując ten materiał zwróciliśmy się do Jakuba Osińskiego, rzecznika prasowego Ośrodka Rozwoju Edukacja, z prośbą o potwierdzenie informacji o opóźnieniu prac. Odpowiedź nadeszła po kilku dniach, ale już po wydrukowaniu naszego tekstu. Nasza prośba była sformułowana w następujący sposób: „prosimy o odpowiedź, czy informacje zawarte w artykule zamieszczonym w „Rzeczpospolitej” z 30 kwietnia odpowiadają prawdzie, a w szczególności, na jakim etapie są obecnie prace nad 64 e-podręcznikami i czy zostaną ukończone przed 1 września tego roku. Prosimy również o informacje o zaawansowaniu prac Grupy Edukacyjnej z Kielc w zakresie podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej i czy również ten podręcznik będzie gotowy w zaplanowanym terminie”. Poniżej w całości zamieszczamy otrzymaną odpowiedź. „W załączeniu [przekazuję] stan prac nad e-podręcznikami. Mam nadzieję, że wyjaśni wątpliwości związane z publikacją w »Rzeczpospolitej«. …
Wyświetlono 25% materiału - 171 słów. Całość materiału zawiera 686 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się