Poniedziałek, 19 listopada 2007
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru208
W październiku ukazała się trzynasta i zarazem ostatnia część bestsellerowej „Serii Niefortunnych Zdarzeń” Lemony Snicketa. „Koniec Końców”, bo taki jest tytuł powieści, wydał, podobnie jak poprzednie części, Egmont. Sukces serii kryje się w systematycznym łamaniu konwencji i antyreklamie, m.in. braku optymistycznych zakończeń. Pod względem edytorskim seria nawiązuje wysmakowaną estetycznie stylistyką do romansu wiktoriańskiego. Na świecie uważa się ją za najgroźniejszą konkurencję dla Harry’ego Pottera, z którym króluje na listach literackich przebojów. Główni bohaterowie, rodzeństwo Baudelaire’ów, to trójka dobrze wychowanych, zdolnych i miłych dzieci. Niestety, Lemony Snicket (czyli Daniel Handler), opisując ich losy, dowodzi, że nie ma sprawiedliwości na świecie. Rodzice …
Wyświetlono 25% materiału - 100 słów. Całość materiału zawiera 403 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się