Poniedziałek, 21 lutego 2011
C.H. Beck z innej strony
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru294
Specjalizujące się w edycji publikacji prawniczych wydawnictwo C.H.Beck jest jedną z kilku europejskich spółek-córek oficyny C.H.Beck z Monachium, której program edytorski jest znacznie bogatszy, bo obejmuje takie dziedziny jak historia, filozofia, literatura piękna, polityka, biografie, religia i sztuka. – U nas nie ma natomiast żadnych pomysłów na rozszerzenie działalności wydawnictwa na inne pola – mówi Paweł Esse, dyrektor naczelny wydawnictwa. W ofercie jest jednak miejsce nie tylko na książki prawnicze, ale też publikacje z dziedziny podatków i ekonomii oraz słowniki fachowe i literaturę obcojęzyczną. Tytuły te przygotowuje dział literatury podatkowo-ekonomicznej i obcojęzycznej, który składa się z trzech redakcji: podatkowej, ekonomicznej i językowej. Całym działem, od 2008 roku kieruje Anna Chojnacka, która wcześniej pracowała w Wydawnictwie Naukowym PWN jako redaktor naczelny redakcji ekonomii i zarządzania. – Przez prawie trzy lata mojej pracy w PWN bardzo wiele się tam nauczyłam i była to dla mnie doskonała szkoła. Po rozstaniu z tą oficyną postanowiłam znaleźć innego pracodawcę, z którym można robić dobre i ciekawe książki ekonomiczne według mojego pomysłu – mówi Anna Chojnacka i wyjaśnia: – Redakcja ekonomii w C.H.Beck istniała już wcześniej w postaci jednej osoby, dlatego oferta nie była tak duża. Ewa Tomkiewicz kierowała wcześniej całym procesem wydawniczym, od wymyślenia książki, kontaktów z autorami, prac redakcyjnych (samodzielnie!), korekty, koordynowała też prace produkcyjne. Nie można się więc dziwić, że przez wszystkie te lata nasza oferta publikacji ekonomicznych była tak skromna. W redakcji ekonomii pracuje obecnie dwóch wydawców. Są to „bardzo doświadczone i znające swój fach” osoby, jak mówi ich szefowa. Tematyką podatkową zajmuje się jedna osoba, a literaturą …
Wyświetlono 25% materiału - 256 słów. Całość materiału zawiera 1024 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się