Poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Do prezesa Empiku osobno, a nie grupą
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru307
W ostatnich tygodniach rynek aż huczy od plotek na temat akwizycyjnej aktywności NFI Empik Media&Fashion, czyli właściciela sieci Empik. Szczegóły, także te dotyczące kolejnych wydawniczych przejęć, mamy poznać 25 sierpnia podczas konferencji poświęconej m.in. prezentacji strategii wydawniczej EM&F. Dotychczas firma potwierdziła jedynie przejęcie kontrolnego pakietu Wydawnictwa Buchmann (13,4 mln zł przychodu ze sprzedaży książek w 2010 roku). Wiadomo, że w ostatnich tygodniach EM&F przejęło już pakiety kontrolne trzech spółek wydawniczych. W mediach, ale również rynkowych spekulacjach, najczęściej wymienia się Publicat oraz W.A.B. Jednocześnie wiadomo także, iż wszystkie przejęte przez fundusz firmy zlokalizowane są w Warszawie, co automatycznie eliminuje z tego grona poznańsko-wrocławsko-katowicką grupę. Choć jak donoszą źródła związane z potencjalnym inwestorem, rozmowy między właścicielami Publicatu a EM&F nie zostały definitywnie zakończone. Kończąc wątek wydawniczy, ostatnie dni przyniosły także rewelację według której zainteresowanie rozmowami na temat sprzedaży części lub wszystkich udziałów w Oficynie Wydawniczej Mulico zgłosił EM&F właściciel wydawnictwa Zbigniew Jakubas. Doniesienia o wydawniczych przejęciach EM&F wywołują dużo negatywnych emocji w branży. Zwłaszcza, że najczęściej wykorzystywany w tej sprawie komentarz brzmi „przecież Empik nie kupuje za swoje, tylko za pieniądze wydawców i dystrybutorów”. To z …
Wyświetlono 25% materiału - 184 słów. Całość materiału zawiera 738 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się