Poniedziałek, 7 września 2009
UOKiK odpowiedział Instytutowi Książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru255
„Niezasadny jest podnoszony przez Pana zarzut zawarcia przez Empik i jego dostawców niedozwolonego na gruncie prawa antymonopolowego porozumienia. Należy bowiem przyjąć, że kwestionowany zapis odnosi się do cen sugerowanych, a jego celem jest zabezpieczenie interesów Empiku przed skutkami błędnego naniesienia sugerowanych cen odsprzedaży danego produktu” – napisała 10 sierpnia w liście do Grzegorza Gaudena, szefa Instytutu Książki, Monika Bychowska, dyrektor departamentu ochrony konkurencji w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Cytowany list jest odpowiedzią na zawiadomienie złożone przez Gaudena 11 lutego, uzupełnione odwołaniem z 20 maja br., w sprawie zawarcia przez Empik ze swoimi dostawcami porozumienia antykonkurencyjnego. Postępowanie wyjaśniające UOKiK zakończył 5 sierpnia. Poruszana sprawa dotyczy zapewniania przez dostawców Empiku, że „sugerowana cena sprzedaży detalicznej jednostki sprzedaży [książki] jest powszechnie stosowana przez pozostałych odbiorców detalicznych dostawcy (nie dotyczy promocji)”. W umowie o współpracy Empiku z dostawcami zawarto też następujący zapis: „Za straty Empiku wynikające z podania przez dostawcę błędnej/ nieprawdziwej ceny sprzedaży detalicznej odpowiedzialność ponosi dostawca”. Zdaniem urzędu, zapis …
Wyświetlono 25% materiału - 158 słów. Całość materiału zawiera 632 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki