Czwartek, 31 sierpnia 2023
DŁUGI ŻYWOT ORYGINALNEJ „AZ-TKI”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 600 (16/2023)
Epoka drukowanych encyklopedii dobiegła końca. Najbardziej prestiżowa encyklopedia świata, czyli „Britannica”, po raz ostatni ukazała się w 2010 roku w wersji papierowej. W tej sytuacji fenomenem jest systematyczne wznawianie przez Wydawnictwo Naukowe PWN najsłynniejszej jednotomowej polskiej encyklopedii czy popularnej „AZ-tki”. – Encyklopedia „AZ” od długiego czasu stanowi nieodłączną część procesu edukacji w szkołach. Jej bogata treść, zawierająca najważniejsze informacje na temat różnych dziedzin, od historii przez naukę po literaturę, jest niezwykle przydatna dla uczniów w trakcie nauki i przygotowywania się do różnych przedmiotów. Dzięki takiemu opracowaniu w jednym miejscu młodzież może szybko znaleźć potrzebne informacje do referatów, prac domowych czy egzaminów. Zawartość encyklopedii „AZ” jest wiarygodna i rzetelnie opisana, co zapewnia uczniom bezpieczeństwo informacyjne, a publikacja stanowi wspaniałą pomoc w nauce i pracy dla każdego, a zwłaszcza dla młodzieży szkolnej – przekazał Bibliotece Analiz Michał Zugaj, dyrektor Działu Sprzedaży w Wydawnictwie Naukowym PWN. Jak informuje wydawca, encyklopedia „AZ” zawiera 41 tys. aktualnych i wyczerpujących haseł ze wszystkich dziedzin wiedzy, napisanych przystępnym językiem, 400 rysunków i schematów, 50 map geograficznych i politycznych, 32 kolorowe tablice tematyczne, 150 tabel, przejrzyście prezentujących wiadomości ze wszystkich dziedzin – od aminokwasów występujących w białkach po największe wyspy na Ziemi. Wydawnictwo Naukowe PWN kontynuuje wielkie tradycje PWN, czyli Państwowego Wydawnictwa Naukowego, które zostało sprywatyzowane w 1992 roku. W latach Polski Ludowej wydawnictwo PWN był potentatem w dziedzinie publikacji encyklopedycznych. Zaczęło się od wydanej w 1959 roku …
Wyświetlono 25% materiału - 230 słów. Całość materiału zawiera 920 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się