Poniedziałek, 11 czerwca 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru329
Znam wynik: Polska – Grecja 1:1. A to oznacza, że nadal nie wiem, czy będą przyspieszone wybory, czy też nie. Jak wyjdziemy z grupy, to z wyborów nici, wszak to oznaczać będzie, że jesteśmy świadkami narodowego sukcesu w ujęciu cywilizacyjnym. Przy okazji Grzegorz Lato okaże się najbardziej sexy ze wszystkich prezesów w RP. Jak nie wyjdziemy, to… klęska totalna, czyli niedokończone autostrady, bankructwo sektora budowlanego, korupcja, tromtadracja, „pijar Tuska” i dramatycznie brzmiące pytanie paprykarza: „Jak żyć, panie premierze? Jak żyć?”. Ministra Mucha przestanie być ładna, pieniądze okażą się wyrzucone w błoto, a sejmowym wrzaskom przybędzie decybeli. Jan Tomaszewski zostanie beatyfikowany i uznany za wieszcza, a przy okazji stanie się wzorcem prawdziwego Polaka, który kibicuje Niemcom. Dla ludzkości piłka nożna to zabawa o wiele bardziej poważna niż kultura w sensie potocznym. To prawda tak oczywista, że aż wstyd powtarzać, ale… W dniach ostatnich piłka nożna w Polsce to – jak stwierdził w euforii redaktor Szpakowski w TVP – wydarzenie największe, najbardziej doniosłe w ponadtysiącletnich dziejach naszego narodu. Głos drżał mu ze wzruszenia. Ryzykował co prawda, wszak wybór Polaka na papieża był w tym względzie na topie od lat, ale tempus fugit! Coś wreszcie …
Wyświetlono 25% materiału - 192 słów. Całość materiału zawiera 768 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się