Wtorek, 24 maja 2022
Proszę się nie obawiać, nie będzie o wątróbkach, cynaderkach, flakach i płuckach na kwaśno (czy ktoś, tak na marginesie, pamięta tę ohydę serwowaną w dworcowych barach?). Interesują mnie inne podroby – fejki, podróbki. Kiedyś może trudniej było się nabrać, podróbek było mniej, bo i też dóbr, zwłaszcza tych „statusowych”, też nie stało. Dziś, rzecz można, jest podobnie, mało kto ma ochotę dać się złupić przez jakiegoś cwaniaka, ale to mit – nie tylko kupujemy czasomierze marki Rolux i torebki Chermes na tureckich czy tajskich bazarach, wchodzimy w ten geszeft całkiem świadomie, bo do konieczności posiadania marek przekonują nas niekończące się kampanie promocyjne, za które właściciele owych marek płacą ciężkie pieniądze agencjom reklamowym i pijarowym. A kogo, szczerze mówiąc, stać na prawdziwego Rolexa czy torebkę birkin sprzedawaną przez Hermesa?… Nie ruszam się z domu od roku z okładem, przebieram już nogami, by gdzieś ruszyć – może tym razem Paryż? …
Wyświetlono 25% materiału - 138 słów. Całość materiału zawiera 552 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się