Poniedziałek, 17 maja 2010
XVI Targi Wydawców Katolickich- Targi
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru274
Udane, bardzo udane, rewelacyjne – takie opinie słychać było podczas trwających przez poprzedni weekend (7-9 maja) XVI Targów Wydawców Katolickich. A głównie dzięki niezwykle fortunnej przeprowadzce z peryferyjnych raczej Stegien do samego centrum starej Warszawy i do tego do kompleksu Zamku Królewskiego, co w znaczący sposób uszlachetniło i tak zawsze wzniosłe przesłanie tego przedsięwzięcia. Wykorzystano wzorem zeszłorocznych Targów Książki Historycznej udostępnione niedawno i wspaniale odrestaurowane Arkady Kubickiego. Wnętrze to zostało z ogromnym smakiem i budowlanym kunsztem przygotowane właśnie do celów wystawienniczych i recepcyjnych. A książka wraz ze swoim środowiskiem – z autorami, wydawcami i przede wszystkim kulturalnymi czytelnikami – świetnie się w taki krajobraz wpisuje. Wykorzystał to dobrze organizator czyli Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. W tym przypadku cały niemal ciężar przygotowań, umówień, koordynacji, obecności w mediach i wielu jeszcze spraw pierwszorzędnych oraz drobnych, ale które mogą zepsuć najlepiej przygotowany projekt, spadł na barki jednej tylko osoby, a konkretnie ks. Romana Szpakowskiego SDB, prezesa Stowarzyszenia. I dlatego ksiądz prezes zasłużył na Sprawnego Feniksa, chociaż taka kategoria tej prestiżowej nagrody związanej z Targami Wydawców Katolickich jeszcze nie istnieje. Potwierdzeniem niech będą słowa Andrzeja Pieniaka, najbardziej doświadczonego w Polsce organizatora targów, który w swym dorobku ma 23 (!) edycje Targów Edukacja w Warszawie, nie licząc innych inicjatyw, jakich się podejmował. – Cieszę się, że ks. Roman Szpakowski znalazł właściwą formułę. Chciałbym, aby targi zadomowiły się już na Zamku Królewskim. Organizatorom gratuluję i życzę dalszego twórczego rozwoju – powiedział Bibliotece Analiz. Nie należy zapominać o niezwykle ważnym aspekcie przeprowadzki, chociaż nie wszyscy obserwatorzy zdawali sobie z niego sprawę. Otóż na Stegnach, w szkolnej sali gimnastycznej, w której do ubiegłego roku odbywały się Targi Wydawców Katolickich, nigdy nie były zachowane wymogi bezpieczeństwa. Dotyczyło to główne szerokości przejść dla odwiedzających, a w zasadzie niezwykle wąskich korytarzy, w których każdy przejaw nerwowości mógł się przerodzić w groźną panikę i spowodować wielkie nieszczęście. Dzięki Bożej Opatrzności (w końcu są to targi katolickie!) nic …
Wyświetlono 25% materiału - 314 słów. Całość materiału zawiera 1258 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się