Czwartek, 12 lipca 2012
Dziesięciolecie obecności na rynku literackim
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru331
Fundacja „Next Page”, która ma siedzibę w stolicy Bułgarii, jest organizacją zajmującą się przede wszystkim pomocą finansową dla niewielkich, ale społecznie niezbędnych inicjatyw wydawniczych. Niewłaściwa byłaby jednak próba zaszufladkowania tej organizacji przez ograniczanie jej terytorialnie bądź statutowo – współpracownicy Fundacji są rozsiani po trzech kontynentach, a „Next Page” działa w wielu sferach życia okołoliterackiego. Na początku grudnia 2011 roku Fundacja obchodziła dziesięciolecie swojego istnienia i należy przyznać, że było co świętować. W tym okresie zaangażowała się bezpośrednio w ponad 50 wydarzeń i projektów w 20 krajach w Europie i Azji, jak również zleciła, nadzorowała i finansowo wspomagała powstanie prawie 40 projektów badawczych i ponad 300 publikacji w 22., często mało popularnych, językach. Dobrym przykładem aktywności „Next Page” jest The Book Platform Project zainicjowany w styczniu 2012 roku i mający na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy związkami wydawców w Armenii, Gruzji i na Ukrainie przez dofinansowanie tłumaczeń i szeroko pojętą promocję książki jako medium przekazu społecznego. Projekt okazał się sukcesem, a finansowego wsparcia udzielił mu Program Partnerstwa Wschodniego Unii Europejskiej. Fundacja zorganizowała również dwie edycje comiXculture, inicjatywy przybliżającej problemy, którym czoła muszą stawiać migranci w dzisiejszej „globalnej wiosce”; jednak tym razem środkiem przekazu staje się – jak sama nazwa wskazuje – komiks. Do współpracy w tym projekcie zaproszeni są twórcy z Europy Wschodniej i krajów arabskich, tacy jak Jakob Klemencic, Vladimir Palibrk czy Omar Khouri. Ukazując codzienne zmagania z poczuciem nieprzystawalności do otaczającego ich świata, rysownicy i pomysłodawcy chcą zwrócić uwagę na to, jak wyobcowani czują się ludzie, których nieraz z łatwością odrzucamy i nie chcemy zaakceptować w swojej ojczyźnie tylko z powodu różnic kulturowych. Kolejnym projektem wartym uwagi jest, opierający się na istniejących już strukturach, …
Wyświetlono 25% materiału - 274 słów. Całość materiału zawiera 1096 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się