Poniedziałek, 22 lutego 2010
Felieton
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru268
„Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”, mówi przysłowie. Od początku roku jesteśmy świadkami dwóch dużych rozgrywek na rynku książki, z których… nie skorzysta najprawdopodobniej nikt, a wszyscy stracą. Mamy dwóch organizatorów majowych targów książki. Ars Polona tradycyjnie chce zrobić targi międzynarodowe, zaś Murator Expo z grupą wydawców – nowe targi warszawskie. Jeżeli faktycznie będą dwie imprezy, to możemy być pewni jednego – to koniec międzynarodowych targów w stolicy. Dziwnie jestem przekonany, że obydwie imprezy będą do niczego, jeżeli organizatorzy będą do maja prześcigać się w podbieraniu sobie wystawców. Część wystawi się na jednych, część na drugich, a większość – machnie ręką i w ogóle zrezygnuje ze stoiska, zwłaszcza że w tym zamieszaniu wciąż nie wiadomo, gdzie wystawiać się będą najważniejsze firmy i jak zachowają się goście zagraniczni. Zresztą niewykluczone, że ci ostatni – jeśli impreza podzieli się na pół – za rok w ogóle do Warszawy nie przyjadą. Zdezorientowani będą czytelnicy, media zignorują obydwie imprezy, a dwie organizujące firmy długo liczyć będą straty, bo nie wierzę, że na tak rozpołowionej imprezie da się zarobić. Podzielę się własnymi dylematami, a myślę, że podobne ma wielu innych wystawców. Jako wydawca mediów branżowych pewnie będę obecny na obydwu imprezach, ale np. na której mam zrobić dyskusję o przewodnikach …
Wyświetlono 25% materiału - 206 słów. Całość materiału zawiera 827 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się