Poniedziałek, 22 lutego 2010
Felieton
„Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”, mówi przysłowie. Od początku roku jesteśmy świadkami dwóch dużych rozgrywek na rynku książki, z których… nie skorzysta najprawdopodobniej nikt, a wszyscy stracą. Mamy dwóch organizatorów majowych targów książki. Ars Polona tradycyjnie chce zrobić targi międzynarodowe, zaś Murator Expo z grupą wydawców – nowe targi warszawskie. Jeżeli faktycznie będą dwie imprezy, to możemy być pewni jednego – to koniec międzynarodowych targów w stolicy. Dziwnie jestem przekonany, że obydwie imprezy będą do niczego, jeżeli organizatorzy będą do maja prześcigać się w podbieraniu sobie wystawców. Część wystawi się na jednych, część na drugich, a większość – machnie ręką i w ogóle zrezygnuje ze stoiska, zwłaszcza że w tym zamieszaniu wciąż nie wiadomo, gdzie wystawiać się będą najważniejsze firmy i jak zachowają się goście zagraniczni. Zresztą niewykluczone, że ci ostatni – jeśli impreza podzieli się na pół – za rok w ogóle do Warszawy nie przyjadą. Zdezorientowani będą czytelnicy, media zignorują obydwie imprezy, a dwie organizujące firmy długo liczyć będą straty, bo nie wierzę, że na tak rozpołowionej imprezie da się zarobić. Podzielę się własnymi dylematami, a myślę, że podobne ma wielu innych wystawców. Jako wydawca mediów branżowych pewnie będę obecny na obydwu imprezach, ale np. na której mam zrobić dyskusję o przewodnikach …
Wyświetlono 25% materiału - 206 słów. Całość materiału zawiera 827 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.










