Czwartek, 31 sierpnia 2017
Między wierszami
Hala Mera w Warszawie to czołowa inwestycja sportowa końca dekady gierkowskiej. Podobno budowę nadzorował osobiście ówczesny dygnitarz Aleksander Kopeć, entuzjasta tenisa. Miał zatem gdzie grać, ale nienormowany czas pracy spowodował trudności ze sparingpartnerami. W końcu znalazł się dyspozycyjny – Marian Bińkowski, uznany szkoleniowiec narybku siatkarskiego płci żeńskiej. Gotowość gry o każdej porze profitowała talonem. Na fiata 125p. W kortowej scenerii miała miejsce konferencja prasowa miksta Agnieszka Radwańska – Artur Rolak, czyli bohaterki i autora książki „Nazywam się Isia” (Burda). Najlepsza polska tenisistka – jak głosi napis na okładce (moim zdaniem była nią jednak Jadwiga Jędrzejowska, choćby z racji większej liczby finałów wielkoszlemowych, w których uczestniczyła) odpowiada także na kwestie pozasportowe. „– Polityka interesuje się tobą i od czasu do czasu wtrąca się do twojej kariery. – To, niestety, »zasługa« ojca. Zawsze był politycznie bardzo zaangażowany i wciągał w to także nas. Stawiając często przed faktem dokonanym. Od początku odbijało się to nam – mnie i Uli – czkawką. Chciałam i chcę być apolityczna. (…) – Kiedy zrobiono zdjęcie, przez które ludzie zaczęli cię kojarzyć z Prawem i Sprawiedliwością? – W pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Byłam na Rynku z tatą. Aby oddać hołd Prezydentowi i wszystkim, którzy zginęli w Smoleńsku. Chyba nie ma w tym nic nadzwyczajnego, prawda? A przyczepiono mi łatkę, jakby ktoś w ogóle znał moje poglądy polityczne”. Zawodniczka ustosunkowuje się także do religii: „Nie rozumiem, skąd wzięło się tak wielkie  zainteresowanie w internecie moją wiarą. Tak, jestem katoliczką. Jak większość Polaków. Nie chodzę do kościoła w każdą niedzielę, bo przez osiem miesięcy w roku nie …
Wyświetlono 25% materiału - 257 słów. Całość materiału zawiera 1028 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się