Czwartek, 2 grudnia 2021
Rozmowa z IWONNĄ PAKUŁĄ, twórcą i wiceprezesem zarządu wydawnictwa Akapit Press
W środowisku książki wspaniała seria „Jeżycjada” kojarzy się oczywiście z autorką, czyli Małgorzatą Musierowicz, ale zaraz za nią widać ciebie… „Jeżycjada”, czyli seria 22 tomów, to właściwie moje życie wydawnicze. Zaczęło się prawie 30 lat temu wznowieniem „Kłamczuchy” oraz „Brulionu Bebe B.” w czasach, kiedy państwowe firmy, w tym wydawnictwa książek dla dzieci i młodzieży, były niewydolne, a autorzy musieli przecież z czegoś żyć. Wówczas za radą Krystyny Siesickiej, mojej ówczesnej mentorki, spotkałam się z Małgorzatą Musierowicz, która zaryzykowała i powierzyła młodej osobie swoje dzieło, a ja obiecałam, że w Akapicie będzie jej najlepiej, bo zadbam z moją rodziną o jej książki. I tak właściwie jest do dziś. Wydawnictwo Akapit Press to twoje „dziecko”… Jesteśmy firmą rodzinną. Dla mnie, dla mojego syna Juliusza oraz Izabeli, jego żony, wydawnictwo jest nie tylko formą zarobku, ale również sposobem na życie. Juliusz razem z  nami uczestniczył w  targach książki w Krakowie, Warszawie czy Frankfurcie już jako dziecko. Mój mąż Konrad przekazał mu też całą swoją wiedzę ekonomiczną, tak potrzebną do zarządzania biznesem wydawniczym. Gdy zabrakło Konrada w grudniu 2019 roku, zastąpił go Juliusz, wasz syn… Tylko 10 proc. firm rodzinnych przechodzi dalej w ręce dzieci, tak więc Akapit Press miał to szczęście, a wiadomo, kapitał ludzki jest …
Wyświetlono 25% materiału - 204 słów. Całość materiału zawiera 818 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się