Poniedziałek, 7 stycznia 2013
Biblioteki publiczne A.D. 2011
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru345
Na stronie internetowej Biblioteki Narodowej opublikowano wstępne informacje dotyczące działalności bibliotek publicznych w Polsce w 2011 roku. Zwyczajowo informacje te publikowano w trzecim kwartale kolejnego roku, jednak na najnowsze zbiorcze dane dotyczące kondycji polskich bibliotek publicznych musieliśmy czekać aż do ostatnich dni grudnia. Opisywany materiał oparto na danych Głównego Urzędu Statystycznego, za jego opracowanie odpowiedzialny jest Instytutu Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej. Według zaprezentowanych danych w 2011 roku w Polsce działało 8290 bibliotek publicznych, których zbiory ogółem liczyły ponad 132,5 mln woluminów. Najwięcej bibliotek publicznych (wraz z filiami) działało na terenie województw: mazowieckiego (984) śląskiego (815) oraz małopolskiego (747). Najmniejszy odsetek tego typu placówek zanotowano w województwach: podlaskim (247), lubuskim (254), warmińsko mazurskim (315) i opolskim (317). Najbogatsze zbiory miały biblioteki na Mazowszu (17,31 mln woluminów) i …
Wyświetlono 25% materiału - 127 słów. Całość materiału zawiera 510 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się