Sobota, 6 maja 2023
WZROST SPRZEDAŻY O 13 PROC., DUŻA W TYM ZASŁUGA BACKLISTY
W 2022 roku Grupa Wydawnicza Foksal zanotowała wzrost wartości sprzedaży o 13 proc. rok do roku – z 71,8 mln do 81,2 mln zł. Wzrost dotyczył on większości kanałów sprzedaży i był wynikiem m.in. szeroko zakrojonych działań marketingowo-sprzedażowych, poinformowano. Spółka zamknęła rok 2022 z zyskiem w wysokości 4,3 mln zł (vs. 2,7 mln w 2021), odnotowując wzrost sprzedaży zarówno wewnątrz Grupy, jak i na pozostałym rynku, w tym w dyskontach, hurtowniach i innych stacjonarnych punktach sprzedaży. W 2022 roku Grupa Wydawnicza Foksal pracowała szczególnie nad podniesieniem efektywności procesów wewnętrznych. Dzięki temu EBITDA Spółki wzrosła z poziomu 4,2 mln zł (2021) do 6,2 mln zł w 2022 roku. W 2022 roku nakładem Grupy Wydawniczej Foksal ukazało się łącznie ponad 575 nowych tytułów, w tym 415 książek dla dzieci, 160 tytułów dla dorosłych i młodzieży oraz 25 gier i gier książkowych. Zlecono ponad 480 dodruków. 2022 w GWF był rokiem głośnych i bardzo popularnych tytułów niemal we wszystkich kategoriach. Do najgłośniejszych premier należały między innymi: 1. „Czerwona ziemia” Marcina Mellera, 2. „Co chcesz powiedzieć światu” Martyny Wojciechowskiej, 3. „Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz” Matthew …
Wyświetlono 25% materiału - 184 słów. Całość materiału zawiera 736 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się