Wtorek, 28 maja 2013
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru5/2013
Kłopot komunikacyjny mieli goście promocji albumu „Franciszek Pieczka. Mateusz-Woyzeck-Jańcio Wodnik” (Towarzystwo Przyjaciół Śląska) Dariusza Domańskiego (w przeszłości autora wywiadów-rzek z Janem Nowickim i Piotrem Fronczewskim). Miała ona bowiem miejsce w podwarszawskim hotelu Boss, do którego – de facto – dostać się można jedynie autem. Zwłaszcza w sobotnie wieczory, kiedy to miała miejsca ta impreza, połączona z benefisem wielkiego aktora, świętującego niedawno 85. urodziny. Oprócz bliskich Jubilata, najserdeczniejsze powinszowania składali mu koledzy po fachu. Załogę czołgu „Rudy 102” z serialu „Czterej pancerni i pies” reprezentowali Wiesław Gołas i Włodzimierz Press. Przybył także Witold Pyrkosz, czyli serialowy kapral Wichura, oraz Barbara Krafftówna „Mój Ty Gustliku, chłopie kochany! To niesamowite, że zdarzyło mi się zostać Twoją żoną Honoratą, bo tylko ten jeden raz spotkaliśmy się w pracy. Co za czasów dożyliśmy, co z nami dalej?” – wyznała niezapomniana filmowa Honoratka. „Biorąc pod uwagę wiek, zwłaszcza mój, przyszłość przed nami” – replikował Pieczka, ujawniając, że kilkanaście lat temu pojawił się w TVP pomysł, by powstał skrócony remake „pancernych”, ale najpierw zabrakło pieniędzy, a potem – w IV RP – chęci. „Nie da się ukryć, iż zbliżamy się …
Wyświetlono 25% materiału - 183 słów. Całość materiału zawiera 735 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się