Wtorek, 28 marca 2017
Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru456
  Kontynuujemy cykl, w którym prezentowane są nieco mniej znane na szerokim rynku książki podmioty wydawnicze. Jego kolejnym bohaterem będzie Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej. W 2016 roku oficyna wydała 88 publikacji w łącznym nakładzie 9960 egzemplarzy, czyli zanotowano wzrost wobec roku poprzedniego (w 2015 roku ukazało się 67 publikacji w nakładzie 9010 egz.). Z sumarycznej liczby wydanych pozycji aż 78 tytułów stanowiły publikacje naukowe (monografie i zeszyty naukowe), poza tym ukazało się 7 publikacji dydaktycznych (skrypty, podręczniki) oraz 3 publikacje informacyjne, w tym katalog wydawnictwa. Spadająca od lat liczba publikacji dydaktycznych jest związana m.in. z brakiem punktów dla autorów za tego typu wydania. Pięć książek naukowych wydano wyłącznie w wersji elektronicznej. Wszystkie pozostałe publikacje wydawane w formie drukowanej są stale przekazywane do Łódzkiej Regionalnej Biblioteki Cyfrowej CYBRA, która udostępnia je jako pliki internetowe w formacie PDF, zgodnie z umową autorską, jednocześnie z wersją drukowaną, po pół roku lub po roku od daty wydania w formie papierowej. Sprzedaż książek regularnie wzrasta - w 2016 roku rozprowadzono 13.800 egzemplarzy książek (dla porównania w 2015 roku było to 10.618 egz.) za łączną kwotę 148 tys. zł (w 2015 r. - 146 tys. zł, w 2014 r. - 136 tys. zł). Podział kanałów dystrybucji jest taki, że podobna liczba książek jest rozprowadzana przez internet, podobna w księgarni stacjonarnej (z niewielką przewagą na rzecz internetu). Klienci indywidualni częściej odwiedzają …
Wyświetlono 25% materiału - 223 słów. Całość materiału zawiera 892 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się