Wtorek, 5 września 2023
Santa Montefiore Włoszka z Brooklynu tłum. Alina Patkowska, Świat Książki, Warszawa 2023, s. 400, ISBN 978-83-8289-678-7 Montefiore to nazwisko dość znane w świecie książki. Simon Sebag Montefiore to brytyjski historyk, znany m.in. z biografii carycy Katarzyny II, Romanowów czy Stalina. Santa, jego żona, Angielka z dobrego domu – ponoć wspierana przez męża, debiutowała w 2001 roku powieścią „Spotkamy się pod drzewem ombu”, utrzymaną w klimacie klasycznej latynoamerykańskiej opowieści o wielkiej, mistycznej, wręcz magicznej miłości zwyciężającej wszelkie przeszkody. Rzecz dzieje się w Argentynie. Po sukcesie debiutanckiej książki od dwudziestu paru lat Santa Montefiore publikuje regularnie. Akcje książek umieszcza w różnych miejscach Europy lub Ameryki. Zawsze pięknych i uroczych. W tym roku ukazała się jej kolejna książka pt. „Włoszka z Brooklynu”. Podobnie jak i w poprzednich jej tytułach jest tu wszystko, czego oczekuje (ponoć!) masowy czytelnik: chwytliwy tytuł, kolorowa, ładna okładka, nazwisko autorki, które na miłośniczki romansów działa jak magnes, dopisek nad nazwiskiem autorki, że sprzedano już 6 mln egzemplarzy. Marketingowo dzieło wieńczy blurb Kristiny Harmel, amerykańskiej pisarki, informujący o tym, że książka jest poruszającą opowieścią o miłości utraconej. Fabuła po części zdradzona na czwartej okładce. Akcja rozgrywa się na dwóch poziomach czasowych. Bohaterka Evelina w 1979 roku wiedzie dobre życie w Nowym Jorku, a w 1934 roku wiodła podobne, ale we włoskiej urokliwej …
Wyświetlono 25% materiału - 194 słów. Całość materiału zawiera 777 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się