Poniedziałek, 13 lipca 2020
Po raz pierwszy próg klubu studenckiego Hybrydy przekroczyłem, będąc jeszcze niepełnoletnim. Poszukując kaset magnetofonowych – rzadziej płyt – z nagraniami muzyki rockowej, odwiedzałem tam – co tydzień! – giełdy. W końcu trafiłem na widownię Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej. Nie przypuszczałem, że z jednym z laureatów – Janem Zabieglikiem – spotkam się po latach w dziale sportowym redakcji „Życia Warszawy” (o torze wyścigów konnych na Służewcu nie wspominając). Zmagania sceniczne obserwowałem z pozycji kibica, ściskając kciuki za powodzenie barda z gitarą akustyczną, Dariusza „Wasyla” Wasilewskiego, wtedy studenta medycyny (dziś ceniony psychiatra), kuzyna mego najbliższego przyjaciela z liceum Zbigniewa Ł. Ten ostatni, maturzysta in spe, podgrywał mu na fortepianie, przygotowując wcześniej ekspresyjną aranżację songu pt. „Głód”. Wprawdzie występ zakończył się fiaskiem z uwagi na, powiedzmy eufemistycznie, niedyspozycję akompaniatora, lecz miał również huczne następstwo w postaci urządzonego ad hoc wystawnego party, finansowanego przez być może świadomego swej przewiny aranżera. W jego podstołecznej rezydencji stoły uginały się od dóbr. Znamienne, że gospodarz zachował całkowitą wstrzemięźliwość od alkoholu. Niestety po wkroczeniu w dorosłość miewał z tym coraz większe kłopoty. Szczęśliwie, za sprawą niżej podpisanego, poznał urodziwą aktorkę Sylwię W., dzięki której porzucił drogę do zatracenia... Nie udało się to niejednemu muzykowi stawiającemu pierwsze kroki na pięciolinii właśnie w Hybrydach, o czym przypomina Dariusz Malejonek: „Bartek System, z którym założyliśmy zespół Trans Syberia, Jacek Rolt świetny perkusista, grał na pierwszej płycie Armii, a potem z Lechem Janerką. Był też wokalista Dezertera, charyzmatyczny Skandal, był Sydney, basista legendarnej Xenny, Robert Wrona perkusista Immanuela, Robert Szmidt, pierwszy basista Polandu z Kazikiem (...) Wszyscy oni wnieśli wiele do …
Wyświetlono 25% materiału - 259 słów. Całość materiału zawiera 1039 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się