Poniedziałek, 4 maja 2009
Po kolejnym spotkaniu Forum Wydawców PIK
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru246
Drugie (29 kwietnia) z organizowanych przez Polską Izbę Książki spotkań w ramach cyklu Forum Wydawców, którego głównym tematem są problemy dystrybucji książek, zgromadziło w siedzibie Bellony niemal dwukrotnie mniejszą liczbę uczestników niż premierowe, które odbyło się w lutym (relacja w numerze 242 Biblioteki Analiz). Prowadząca spotkanie, wspólnie z Grażyną Szarszewską, Aldona Zawadzka, wiceprezes PIK, przedstawiła wyniki ankiety dotyczącej terminowości rozliczania się dystrybutorów wobec dostawców. Na ankietę wysłaną do wszystkich 220 członków Izby odpowiedziało 19. Rzecz jasna w porównaniu z wynikami podobnej akcji, którą PIK przeprowadziła jesienią ubiegłego roku, to olbrzymia poprawa (wówczas odpowiedzi udzieliła jedna bodaj firma…), w ogólnym ujęciu wynik nie przedstawia się jednak imponująco. W nadesłanych do biura PIK ankietach oceniono 35 firm. Przeprowadzenie w tym miejscu dokładnej analizy wyników nie byłoby chyba atrakcyjne, dlatego zdecydowaliśmy się na opublikowanie ich w formie tabeli. Zdaniem Aldony Zawadzkiej, należy wskazywać pojawiające się problemy i nagłaśniać nie do końca rzetelne działania dystrybutorów. Zaapelowała również o przekazywanie PIK informacji o wszystkich postępowaniach prawnych, jakie wydawcy wytaczaliby swoim odbiorcom. Empik… i temperatura rośnie Trzeba przyznać, że na początku spotkania nastroje u jego ponad 30 uczestników były raczej minorowe. Zwłaszcza że w pewnym momencie sytuację zdominował – podobnie zresztą jak podczas pierwszego Forum – temat problemów determinujących współpracę z Empikiem. Kierownictwo sieci nie przyjęło zaproszenia na spotkanie do Bellony. Wiadomo też, że nie ucieszyło się z tekstu Vadima Makarenki opublikowanego …
Wyświetlono 25% materiału - 226 słów. Całość materiału zawiera 904 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się