Niedziela, 17 maja 2009
Co czytają inni
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru5/2009
W hat’s cooking?”, co jest grane, zapytał mnie z pretensją znajomy właściciel londyńskiej księgarni, gdy zadzwoniłem do niego po zbyt długim okresie milczenia. Skąd wiedział, że chciałem akurat wypytać go o popularność książek kucharskich? Nadal należą do dobrze sprzedających się tytułów, co do tego nie ma wątpliwości. Jamie, Nigella, Gordon i parę innych lokalnych sław zmieniają się miejscami, ale klienci stale pytają o ich książki. Przybyło zainteresowanych pozycjami oferującymi potrawy mniej wymyślne, łatwiejsze do zrobienia i tańsze – kryzys, panie, trzeba liczyć pensy. Gill Holcombe, której książka o tytule zajmującym całą okładkę „How to feed your whole family a healthy balanced diet (i 24 kolejne wyrazy)” (Spring Hill) zapoczątkowała ten trend przypadkiem: autorka, młoda matka nie umiejąca gotować, zapisała receptury prostych i niezbyt kosztownych dań. Książka ukazała się w 2007 roku i pewnie już by o niej zapomniano, gdyby nie dwie okoliczności: Internauci chwalący ją za bezpretensjonalny styl i praktyczne podejście oraz właśnie kryzys – nagle wystawne przyjęcia Nigelli i Gordona straciły urok, zaczęto szukać czegoś niedrogiego i zdrowego. Książka Holcombe, która doczekała się już czterech wznowień, tuż przed Bożym Narodzeniem nawet wyprzedziła sezonową propozycję Nigelli w rankingu Amazona; do dziś sprzedaje się równo, mniej więcej 2000 egz. tygodniowo. Na 13. …
Wyświetlono 25% materiału - 201 słów. Całość materiału zawiera 806 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się