Czwartek, 4 października 2012
Ale można próbować taką stworzyć
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru337
Konfucjusz mawiał: „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”. Jesteście właścicielami większych, mniejszych firm, osobami zarządzającymi firmami lub ich różnymi działami, menedżerami planującymi i realizującymi budżety sprzedażowe i marketingowe, finansistami i kierownikami. Na co dzień podejmujecie ważne, kluczowe, strategiczne decyzje, zarządzacie, współpracujecie z zespołami pracowników, z ich emocjami, wątpliwościami, racjami, słabościami. Z pewnością jesteście do tego bardzo dobrze przygotowani i posiadacie odpowiednie kompetencje. Wasza firma jest w dobrej kondycji, po prostu jest… dobrze. Wszystko to wydaje się takie łatwe, powtarzalne i takie bezpieczne, żeby nie powiedzieć, że czasami nudne… no nie to ostatnie wycofujemy. Ale czy tak jest zawsze? Czy tak zawsze będzie? A co się stanie jak przegapi się odpowiedni czas, jeżeli zbyt późno podejmie się decyzje o zmianach? Ale może wróćmy do sielskiego obrazka: jak jest dobrze… co to znaczy? Kiedy sukces goni sukces, realizowane są budżety, mamy zyski, to wszyscy przekonani są, że tak będzie zawsze. Nie wykluczam, że tak może być, ale wiadomo, że z tym bywa różnie, bo przecież „raz na wozie, raz pod wozem” lub jak kto woli „raz pod górką a raz z górki”. Na wozie i z górki jest bez wątpienia łatwo, jesteśmy wówczas w pełni komfortowej sytuacji i najczęściej myśli zarządzających krążą wokół pytań: ile więcej uda się zrobić, o ile możemy przekroczyć plan? W takich chwilach „konsumujemy” sukces, raczej nie mamy ochoty spoglądać dalej w przyszłość, nie chcemy zadawać sobie pytań w stylu: Czego chcę? Do czego dążę? Co robić, aby kolejny sezon był przynajmniej tak dobry jak mijający? Jakich zmian muszę dokonać już teraz aby osiągnąć cel, który sobie stawiam? Czy jestem pewien tych zmian i nie …
Wyświetlono 25% materiału - 275 słów. Całość materiału zawiera 1100 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się