Poniedziałek, 20 września 2010
Empik z własnym czytnikiem
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru283
„Najbardziej agresywny gracz na polskim rynku księgarskim zacznie sprzedawać elektroniczny czytnik książek. Zaczyna się walka o polski rynek elektronicznych książek” – pisze Vadim Makarenko w tekście „Empik jako pierwszy wchodzi w rynek e-booków” („Gazeta Wyborcza” z 17 września ). W tekście opisuje biznesowe działania firmy Virtualo, której Empik jest współwłaścicielem. Jej przedstawiciele w rozmowach z wydawcami prezentują czytnik Onyx (jego dystrybutorem w Polsce jest Azymut) i zapowiadają rychłe wprowadzenie na rynek własnego czytnika. Dla rynku nie jest to oczywiście nowość, od Empiku jako największego detalisty, wręcz oczekuje się realizacji tego typu strategii biznesowej. Wiadomo już, że przy koncepcji wprowadzenia na polski rynek e-readera, Empik kooperuje z niemiecką siecią księgarską Thalia oraz partnerem z Francji. Właśnie koncepcja współpracy dużych podmiotów detalicznych z kilku krajów miałaby stanowić gwarancję powodzenia całego projektu. Tylko zamówienie naprawdę pokaźnej partii czytnika pozwalałoby na ustalenie jego ceny detalicznej na poziomie niedostępnym dla innych dystrybutorów tego typu sprzętu. Dokładne szczegóły poznamy najpóźniej 7 października, podczas Targów Książki we Frankfurcie, gdzie projekt zostanie oficjalnie …
Wyświetlono 25% materiału - 165 słów. Całość materiału zawiera 661 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się