Wtorek, 3 marca 2015
Prawnik odpowiada
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru402
Jeszcze o Keri Smith… a w rzeczywistości o zamieszaniu, jakie towarzyszy pojawieniu się publikacji jej autorstwa na rodzimym rynku książki. Do naszej redakcji wpłynął list Izby Księgarstwa Polskiego przeciwko działaniom podejmowanym przez Wydawnictwo K.E. Liber. Poniżej prezentujemy jego treść: „Izba Księgarstwa Polskiego z siedzibą w Warszawie działając na podstawie art. 2 Ustawy o Izbach Gospodarczych stanowczo protestuje przeciwko praktykom stosowanym przy wprowadzeniu na rynek księgarski książki „To nie książka” przez Wydawnictwo K.E. Liber spółka cywilna z siedzibą w Warszawie przy ul. Kolejowej 19/21 polegających na: Sprzedaży na wyłączność w sieci Empik ww. książki z dniem 4 lutego 2015 r., zaoferowanie pozostałym odbiorcom, w tym księgarzom sprzedaż ww. tytułu po 23 lutego 2015 (oficjalna data premiery-dostępności książki w księgarniach ogłoszona przez wydawnictwo to 18.02.2015). Działanie takie uważamy za nagannie sprzeczne z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i ustawą o zwalczaniu oraz o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym zagrażające interesom księgarzy niezależnych, w tym zrzeszonych w naszej Izbie”. Na reakcję Wydawnictwo K.E. Liber nie trzeba było długo czekać, a jej autorem został Szymon Chmielewski, radca prawny z prestiżowej Kancelarii Adwokacko-Radcowskiej Pociej, Dubois, Kosińska-Kozak. Do Izby Księgarstwa Polskiego trafiło bowiem podpisane przez niego, a rozpowszechnione przez Izbę, „Wezwanie do zaprzestania naruszania dóbr osobistych”. W dokumencie tym czytamy m.in. (pisownia oryginalna): „Działając jako pełnomocnik wspólników spółki cywilnej, prowadzących wspólnie działalność gospodarczą pod firmą: Grupa Wydawnicza K. E. Liber S.C., w związku z otrzymanym od Państwa pismem z dnia 12 lutego 2015 roku, zatytułowanym jako »Protest«, jak również w ślad za opublikowanym tegoż pisma na stronach internetowych www.ikp.org.pl, www.sbp.pl, www.ksiazka.net.pl oraz skierowaniem …
Wyświetlono 25% materiału - 262 słów. Całość materiału zawiera 1050 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się