środa, 3 listopada 2021
RAPORT „KULTURA W  2020 ROKU”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 556 (19/2021)
Główny Urząd Statystyczny udostępnił raport „Kultura w 2020 roku”, która przedstawia wybrane informacje o działalności podmiotów w obszarze kultury i dziedzictwa narodowego w Polsce oraz wskaźniki dotyczące uczestnictwa w przedsięwzięciach kulturalnych. W publikacji omówiono m.in. wydatki gospodarstw na kulturę w minionym roku. Przeciętnie rocznie na książki i inne wydawnictwa (bez podręczników szkolnych oraz innych wydawnictw przeznaczonych do nauki) wydano 25,44 zł na jedną osobę, to o 1,44 zł więcej niż rok wcześniej. Udział wydatków na książki w całkowitych wydatkach na kulturę wyniósł 8,3 proc. (w 2019 roku– 6,6 proc.). Z kolei na gazety i czasopisma gospodarstwa domowe w ubiegłym roku wydały przeciętnie 23,40 zł rocznie na jedną osobę (o 7,6 proc. mniej niż w roku poprzednim), a ich udział w wydatkach na kulturę wyniósł 7,6 proc. (w 2019 r. – 6,9 proc). Jak wskazano, obserwować można zróżnicowanie między miastem a wsią: w miastach na zakup książek i innych wydawnictw wydano przeciętnie 34,08 zł, podczas gdy na wsi – 11,76 zł …
Wyświetlono 25% materiału - 160 słów. Całość materiału zawiera 640 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się