Wtorek, 3 marca 2015
Rozmowa z E milem Maratem, autorem książki „Lawirynt”
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru2/2015
– Był pan pasażerem linii lotniczych OLT-Express? – Parokrotnie korzystałem z usług tego przewoźnika, widziałem reklamy w przeróżnych mediach, znałem też osobiście jednego z dyrektorów tej firmy. Linie imponowały mi rozmachem, siłą ekspansji i „świeżością”. Wierzyłem, że to może być sukces: dynamicznie rozwijająca się polska spółka, mająca za wzór węgierskiego Wizzaira, który w pewnym sensie „zastąpił” upadające linie Malev. Problem w tym, że – o czym nie wiedzieliśmy – fundamenty powstania OLT były chore, oparte na oszustwie. Nie znosi to jednak pytania: po co oszustowi było to wielkie lotnicze przedsięwzięcie? Intryguje mnie ono. „Lawirynt” jest ilustracją jednej ze spiskowych teorii w tej kwestii. – Nietrudno rozpoznać na kartach „Lawiryntu” postacie publiczne, ukazane w dwuznacznym świetle. Nie obawia się pan, że może to skutkować procesami? – Wszystkie postaci istotne dla opowieści są wymyślonymi „patchworkami”, …
Wyświetlono 25% materiału - 133 słów. Całość materiału zawiera 533 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się