Poniedziałek, 14 maja 2018
Targi książki
Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii są największym światowym wydarzeniem w dziedzinie książki dziecięcej. Przyznawana podczas targów Bologna Ragazzi Award należy do najważniejszych branżowych nagród i nazywana jest często „ilustratorskim Oscarem”. Nagradza się nią najciekawszą pod względem graficznym i edytorskim książkę dla dzieci. Wśród laureatów nagrody znajdują się i polskie nazwiska. W ciągu ostatnich kilku lat Bologna Ragazzi Award trafiła m.in. do: Marty Ignerskiej za książkę „Wszystko gra” (Wytwórnia, 2012), Urszuli Palusińskiej za „Main Alef Bejs” (Żydowskie Stowarzyszenie Czulent, 2014) i (dwukrotnie) do Iwony Chmielewskiej za autorską książkę obrazkową „Oczy” (Changbi, 2013), a wcześniej za ilustracje do koreańskiej publikacji „Maum. Dom duszy” z tekstem Heekyoung Kim (Changbi, 2011). Najlepszy europejski Wydawca Dziecięcy roku Tegoroczna, 55. edycja targów (26-29 marca) rozpoczęła się od wielkiego sukcesu jednego z naszych rodzimych wydawnictw. Znane, lubiane i doceniane Dwie Siostry zostały ogłoszone Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku! Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year (Premio BOP) to najbardziej prestiżowa nagroda dla wydawców dziecięcych na świecie, przyznawana co roku najlepszym oficynom z każdego z sześciu kontynentów świata. Popularność wielokrotnie nagradzanego wydawnictwa Dwie Siostry (m.in. tytuł Wydawcy Roku 2017 „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”) stale rośnie poza granicami kraju. Jej najlepszym wyznacznikiem są słynne „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, które od pierwszego wydania w 2012 roku zostały przetłumaczone na 35 języków i sprzedane w ponad 3 mln. egzemplarzy. W 2013 roku trafiły na listę najpiękniej zilustrowanych książek „New York Timesa”. Dwie Siostry poza tegoroczną bolońską nagrodą wydawniczą mają na koncie londyńską International Excellence Award 2017 za „wielki wpływ na polski i międzynarodowy rynek wydawniczy”. W Bolonii publikacje wydawnictwa były doceniane kilkakrotnie. W 2011 roku wyróżnienie w kategorii non fiction otrzymała książka autorska Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Co z ciebie wyrośnie?”. W 2015 roku wyróżnienie w tej samej kategorii zdobył Jan Bajtlik za „Typogryzmol”, a kolejne wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art Books otrzymała „Książka do zrobienia” Aleksandry Cieślak w 2017 roku. I jeszcze kilka polskich akcentów Nagroda dla Dwóch Sióstr to nie jedyny polski sukces na tegorocznych targach. Wyróżnienia Bologna Ragazzi Award zdobyły dwa polskie tytuły. Wyróżnienie w kategorii fiction otrzymała „Zgubiona dusza” Olgi Tokarczuk i Joanny Concejo (Wydawnictwo Format), a w kategorii Art, Architecture and Design „Wytwórnik górą!” Madaleny Matoso (Wytwórnia). Zgubiona dusza Pierwsza z wyróżnionych publikacji jest kunsztownie wydaną (karton, tłoczenia, a w środku …
Wyświetlono 25% materiału - 381 słów. Całość materiału zawiera 1527 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się