Czwartek, 15 grudnia 2022
Rozmowa z JOANNĄ ROGUSKĄ, właścicielką wydawnictwa Pointa, o najnowszej publikacji pt. „Maba”
Kiedy wydawnictwo Pointa proponuje czytelnikowi nowy tytuł, to zawsze jest to publikacja ważna, poruszająca istotne globalnie tematy. I tak chyba mogę zarekomendować niewielką książkę skierowaną do młodszych i starszych pt. „Maba”… Faktycznie, mam przekonanie, że „Maba” jest bardzo ważną książką. To fikcja literacka, ale mająca bezpośrednie odniesienia do naszej rzeczywistości. Porusza bowiem tak wszechobecny i nasilony w dzisiejszych czasach problem braku akceptacji dla inności. Każdego przejawu inności. Osoby, które nie wpisują się w stereotypy i utarte schematy, często są skazane na odrzucenie, wyśmianie, pogardę. Wiele z nich nie jest w stanie unieść ciężaru odosobnienia; czują się gorsi, niepotrzebni, dziwni. Towarzyszy im samotność i strach, tak dojmujące, że często nie potrafią sobie poradzić. To między innymi dlatego mamy dzisiaj tak zatrważająco dużo samobójstw i to szczególnie wśród dzieci i młodzieży, bo niestety dzieci potrafią być bardzo bezwzględne i okrutne w ocenie i traktowaniu swoich rówieśników, którzy w jakikolwiek sposób odbiegają od „normy”. No właśnie, tylko co jest „normą” i kto ma prawo ją wyznaczać i nazywać? I według jakich kryteriów? To pytanie pojawia się od bardzo dawna i trudno …
Wyświetlono 25% materiału - 163 słów. Całość materiału zawiera 653 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się