Poniedziałek, 15 listopada 2010
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru287
„Namdlały koła Tytanowe”… Kto dziś pamięta, a tym bardziej rozumie tę metaforę z poematu Samuela Twardowskiego Nadobna Paskwalina? Jakby ktoś pytał, oznacza to, iż słońce chyli się ku zachodowi i upał zelżał. Czas na wytchnienie… Przed paroma dniami zakończyły się 14. Targi Książki w Krakowie. Wydawcy zaprezentowali swoje najważniejsze jesienne pozycje – w nadziei, że zrekompensują sobie koszty wynajmu stoisk, Biblioteka Analiz opublikowała tradycyjnie pięć opasłych tomów, stanowiących podsumowanie rynku książki w Polsce za rok 2009, odbyło się parę ważnych spotkań, a to najważniejsze to Walne PIK, na którym uchwalono, że najwięksi wydawcy będą płacić większe składki (o tym radosnym fakcie wkrótce się dowiedzą), rozdano nagrody, m.in. imienia Jana Długosza oraz „PIK-owy laur”… Koniec roku się zbliża i wszystko, co najważniejsze w książkowej branży w tym roku, powoli odchodzi do przeszłości. Krótko mówiąc, „Tytanowe koła namdlały” i czas oswajać się z myślą, że święta idą, a wcześniej „Andrzejki”, które lubię, bo dostaję prezenty. Z tego prawie somnambulicznego i z takim trudem wzbudzanego w sobie nastroju budzi mnie jednak tekst Łukasza Gołębiewskiego pod fundamentalnie brzmiącym tytułem „Definicja książki – na marginesie dyskusji o stawkach VAT” (Biblioteka Analiz nr 22/2010). Że też Łukaszowi chce się burzyć rytm przyrody i zamiast podzielić ogólne przekonanie, że czas iść spać, podejmuje temat, który tak na moje wyczucie jest dobry na publikację gdzieś w …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 874 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się