Poniedziałek, 22 marca 2010
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru270
Powyższe streszczenie autorstwa Piotra Sagnowskiego dotyka istoty rzeczy. Problem tkwi nie w zabezpieczeniach, a w legalnym przekazaniu darmowego dostępu do publikacji elektronicznych tysiącom potencjalnych czytelników. Jeśli 17 bibliotek otworzy swoje zasoby dla czytelników on-line, ilość osób które będą mogły korzystać z tych egzemplarzy przekroczy liczbę potencjalnych czytelników. Dla wydawcy literatury naukowej, który przeciętną książkę sprzedaje w kilkuset egzemplarzach, oznacza to niemożność jakiejkolwiek sprzedaży o charakterze biznesowym. Piękna idea egzemplarza obowiązkowego książki papierowej wiązała się nie z koniecznością szerokiego udostępnienia tej książki czytelnikom, a z chęcią przechowywania w jednym miejscu dorobku kulturalnego i naukowego narodu. Nijak się to ma do obecnych realiów książek elektronicznych, które są dostępne wszędzie tam, gdzie ktoś ich potrzebuje …
Wyświetlono 25% materiału - 112 słów. Całość materiału zawiera 448 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki