Poniedziałek, 6 marca 2006
Moim zdaniem
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru159
Jeżeli zachowania, jakie obserwujemy ostatnio w ramach propozycji składanych ministerstwu edukacji, są polityką całej Rady Polskiej Izby Książki i dzieje się to wszystko za jej przyzwoleniem, nie bardzo widzę sens swojego funkcjonowania w izbie, która chroni interesy tylko jednego segmentu rynku książki. Deklaracje o ograniczeniu udziału księgarzy w sprzedaży podręczników szkolnych, jakie publicznie składa wiceprezes PIK, Piotr Marciszuk, w moim najgłębszym przekonaniu szkodzą bowiem całemu rynkowi. Zasadnicze pytanie dotyczy tego, w jakim stopniu pomysły te są zgodne ze stanowiskiem całej Rady PIK. Nie wiem także, w jaki sposób szef wydawnictwa Stentor i przedstawiciel interesów wydawnictw edukacyjnych jest uprawniony do reprezentowania środowiska książki jako takiego. Przecież te propozycje, sprowadzające się do redukcji rabatów księgarskich, godzą w interesy nas wszystkich, a nie tylko segmentu podręczników. Proponowane rozwiązania w oczywisty sposób doprowadzą do zniknięcia z mapy Polski wielu księgarń i hurtowni, co odbije się niekorzystnie na możliwościach dystrybucyjnych wszystkich wydawców – nie tylko edukacyjnych. Nie przekonują mnie także argumenty, że wskutek takich procesów rynek oczyszczony zostanie ze złych, nieudolnych księgarzy, którzy bez obrotu na książkach szkolnych nie …
Wyświetlono 25% materiału - 174 słów. Całość materiału zawiera 699 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się