Piątek, 17 czerwca 2016
Przyczyną spadek przychodów
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru436
Po niespełna trzech latach od wprowadzenia "Prawa o ochronie literatury i pisarzy", które m.in. utrzymywało cenę książki na stałym poziomie przez 18 miesięcy od daty premiery, władze Izraela rezygnują z tego rozwiązania. Zmiana w prawie ma funkcjonować od września. Przypomnijmy jednak, że wspomniana regulacja rynku została wprowadzona na okres próbny i miała wygasnąć w lutym 2017 roku, chyba, że izraelskie władze podjęłyby decyzję o jej przedłużeniu lub utrzymaniu na stałe. Według danych izraelskich wydawców, w okresie obowiązywania ustawy, której celem była m.in. ochrona interesów pisarzy i małych księgarń, ogólna sprzedaż książek spadła o 20 proc., a sprzedaż nowości zanotowało 60-proc. spadek. Co więcej, izraelskie media informują, że decyzja o likwidacji ustawy, podjęta została w momencie, w którym jak pokazują badania i analizy rynkowe, nawyki zakupowe izraelskich czytelników zaczęły …
Wyświetlono 25% materiału - 128 słów. Całość materiału zawiera 515 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się