Poniedziałek, 14 października 2013
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru365
– Podstawowym warunkiem powodzenia naszych rozwiązań jest solidarność całego środowiska książki we Francji – podkreślił Jean-Guy Boin, dyrektor generalny BIEF (Bureau International de l’EditionFrancaise – Międzynarodowe Biuro Wydawców Francuskich), w trakcie całodniowych warsztatów, jakie odbyły się w sobotę 5 października w siedzibie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w Warszawie. Francuski gość przyjechał do Polski na zaproszenie organizatorów tego spotkania – Instytutu Książki i Polskiej Izby Książki. Spotkanie moderowali: Elżbieta Kalinowska, zastępca dyrektora Instytutu Książki oraz Sonia Draga, członek Rady i przewodnicząca Sekcji Wydawców Beletrystycznych PIK, wraz z Bogdanem Szymanikiem, dyrektorem wydawnictwa Bosz. Tematem warsztatów były francuskie doświadczenia związane ze stosowaniem tzw. Ustawy Langa czyli aktu prawnego, który wprowadził jednolitą cenę książki na całym rynku. Jean-Guy Boin przedstawił, jak w praktyce funkcjonują przyjęte we Francji zasady, a także omówił wyniki wybranych badań dotyczących wpływu ustawy Langa na czytelnictwo i księgarnie oraz odpowiadał na liczne pytania polskich uczestników spotkania. Przypomniano, że pierwsze spotkanie polskich i francuskich wydawców na temat stosowania zasad jednolitej ceny książki odbyło się jeszcze w 2004 roku podczas targów książki w Paryżu. Kolejne francusko-polskie spotkanie odbyło się rok później podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Już wtedy pojawiła się idea zastosowania podobnych rozwiązań w Polsce, jednak od tego czasu – …
Wyświetlono 25% materiału - 199 słów. Całość materiału zawiera 799 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się