środa, 23 września 2009
Rozmowa z Grzegorzem Bieleckim, prezesem Polskiej Izby Druku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru256
Jaka była pana droga do poligrafii? Jestem poligrafem z przyuczenia, zacząłem pracę w drukarni gazetowej w 1991 roku w momencie powstawania pierwszej drukarni dla „Rzeczpospolitej”, w Raszynie. Pierwsza gazeta zeszła w niej 2 stycznia 1992 roku. Mam wykształcenie ekonomiczne, studia skończyłem na SGPiS w 1989 roku. Początkowo pracowałem na własny rachunek, potem przeszedłem do drukarni Presspubliki. Zacząłem jako kontroler zarządzania, następnie byłem szefem kontrolingu, dyrektorem finansowym, dyrektorem drukarni, od 1996 roku dyrektorem generalnym. W 1999 zostałem prezesem całej spółki poligraficznej noszącej wówczas nazwę Warszawa Print. Z Presspubliką związany byłem do marca tego roku. Dziś pracuję w drukarni Opolgraf i dodatkowo jestem związany z Ortisem, drukarnią rolową i arkuszową w Bydgoszczy, która może drukować czasopisma, foldery oraz książki w oprawie miękkiej. Zajmuję się marketingiem i sprzedażą. Jest pan także prezesem Polskiej Izby Druku… Od 2008 roku. Zgromadzenie Izby, które odbyło się na początku 2009 roku, zaakceptowało zmianę w moim życiorysie i zachowałem funkcję prezesa. W Izbie reprezentuję Opolgraf. Ilu członków liczy PID? Ok. 120. Czy Izba jest bogata? Biedna jak mysz kościelna! I nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Może to zaszłości historyczne. Gdy powstawały pierwsze izby gospodarcze po 1989 roku, ustalano poziom składek na bardzo niskim poziomie, żeby nie zrażać potencjalnych członków. I tak już zostało. Zakładane później izby mają już dużo większe fundusze. Nasza podstawowa składka jest na poziomie 1200 zł rocznie. Wszystkie próby jej zmian nie powiodły się. Budżet to 250 tys. zł rocznie i pozwala na zatrudnienie dwóch osób czyli dyrektora biura i jego asystentki. Pomieszczenie wynajmujemy na warunkach preferencyjnych na terenie drukarni Wema w Warszawie. Czy w …
Wyświetlono 25% materiału - 261 słów. Całość materiału zawiera 1046 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się